تبلیغات
هیپنوتیزم - خود هیپنوتیزم
 
درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : علی
نویسندگان
نظرسنجی
نظرتان در مورد مطالبی مثل هیپنوتیزم و مراقبه چیه؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
هیپنوتیزم
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
چهارشنبه 11 آبان 1384 :: نویسنده : علی

اولین قدم خودهیپنوتیزم

تمرین امروزگامی بلند در جهت هدف و خواسته مشترك ما ( كه همانا یادگیری هیپنوتیزم است! ) می باشد.

قبل از شروع باید بگویم كه از این به بعد تمرینات جدیتر می شوند و شما باید شرایط مناسب برای انجام این تمرینات را آماده كنید. اگر از اتاق مشترك استفاده می كنید برای هم اتاقیهای خود توضیح دهید كه این كارها را به چه دلیل انجام می دهید البته لازم نیست كه همه ماجرا را تعریف كنید! فقط یك آگاهی مختصر كفایت می كند.

لازمه شروع این تمرین آشنایی شما با متدهای عنوان شده قبلی و انجام آنها می باشد.

ابتدا در حالت خوابیده خود را ریلكس كنید. یك ریلكسیشن سبك و جزئی هم كافی است. پس از انجام این عمل تلقینات ذهنی را برای سفت و سنگینتر كردن بدن خود شروع كنید. منظورم این است كه به ذهن خود القا كنید كه بدنتان لحظه به لحظه سفت و سفت تر می شود و با گذشت زمان سنگین و سنگین تر می شوید. همان طور كه قبلا متذكر شدم نحوه انجام این كار به شما و خلاقیتتان بستگی دارد. ( برای مثال می توانید از تلقین جزئی برای هر عضو استفاده كنید و یا تجسم یك انرژی و....) برای این تمرین نیاز به سنگین شدن زیاد بدن نیست.

بعد از انجام این اعمال در همان حالت كه هستید دستان خود را به حالت عمود بر بدن خود نگه دارید این حالت را تا زمانی كه خستگی و سنگینی نسبی احساس كردید ادامه دهید و بعد دستان خود را رها كنید كه به زمین بیفتند. حالا همین حركت را برای پاهای خود انجام دهید با این تفاوت كه آنها را زیاد بالا نیاورید! ارتفاع 40 سانتیمتر مناسب است.

انجام این حركات نوعی سنگینی و رخوت شیرین در شما ایجاد می كند. بعد از اینكه پاهای شما به زمین افتادند 7 دم و بازدم عمیق 1-4-2 انجام دهید و پس از آن حركت ذكر شده را همزمان برای دستها و پاهای خود انجام دهید ( توجه كنید: همزمان ) این بار آنها را كمی بیش از توان خود بالا نگه دارید ( دقت كنید: كمی) و در یك آن آنها را رها كنید. حال در ذهن كلمه آرامش را تكرار كنید: ( آرامش آ..را..مش آ...را...مش آ.....ر......ا....م....ش و....) در این بین تنفس خود را بطور ارادی انجام دهید. زمان انجام این عمل به خودتان بستگی دارد. اگر حركات را بدرستی انجام داده باشید شما هم اكنون در حالت خودهیپنوتیزم قرارگرفته اید به همین سادگی!

شما با این روش در یك هیپنوتیزم بسیار سبك و سطحی قرار می گیرید. البته بعدها می توانید آن را به اندازه دلخواه عمیق كنید.

چند نكته:

-آخرین حركتی كه انجام دادید ( بالا نگه داشتن همزمان ) به حركت قایق شهرت دارد.

توجه كنید كه هر فرد با توجه به استعداد ذاتی خود ممكن است در یك مرحله از تمرین وارد خودهیپنوتیزم شود. بنابراین شاید شما بعد از انجام 7 دم و بازدم قادر به بلند كردن دستهایتان نباشید و یا این كار برایتان سخت باشد با مشاهده این حالت باید بدانید كه وارد خودهیپنوتیزم شده اید.

از علائم ورود به این حالت می توان به ضربان طبیعی قلب و تنفس منظم اشاره كرد.

بعد از تجربه كردن این حالت و انجام القاهای مورد نظر همانند خروج از ریلكسیشن عمل خروج را انجام دهید.

قدرتهایی که خودهیپنوتیزم به ما می دهد!

خودهیپنوتیزم می تواند بر ابعاد مختلف زندگی ما تاثیر بگذارد. شاید كمتر مساله ای باشد كه نتوان آن را با خودهیپنوتیزم حل كرد. هنگامیكه در هیپنوتیزم فرو می روید، به ضمیر ناخودآگاه خود دسترسی دارید پس می توانید ضعفهای خود را از بین ببرید، بیماریهای درونیتان را ریشه كن كنید، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید، حافظه خود را تقویت كنید، قدرت تمركز خود را بالا ببرید، در كنكور شركت كنید!( كنكور با هیپنوتیزم ) و هركاری كه دوست داشته باشید انجام دهید.

بیایید بحث را كمی كاربردی تر كنیم، از خودم شروع می كنم. من بعد از اینكه هیپنوتیزم را یاد گرفتم در اولین كنكوری كه شركت كردم قبول شدم، این اتفاق زمانی افتاد كه من مشغول خدمت سربازی در منطقه بودم و فقط 10 روز در آنجا توانستم درس بخوانم. همچنین یك سال و نیم از فارغ التحصیلی من می گذشت!

این یك مثال زنده از كمك خودهیپنوتیزم در رسیدن به هدفهای شخصی بود. البته نكته ای كه من هیچگاه فراموش نمی كنم لطف خدای مهربان است.

در مورد كمك خودهیپنوتیزم به درمان بیماریها و ناراحتی ها هم عرض كنم كه من دوستی داشتم كه از بی خوابی و كمبود خواب رنج می كشید طی چند نوبت من او را هیپنوتیزم كردم و او اثرات معجزه آسای آن را مشاهده كرد و چون علاقه مند شده بود خودهینوتیزم را یاد گرفت و به خواب خود نظم بخشید و برای همیشه از آن بیماری خداحافظی كرد.

خودهیپنوتیزم قدرتهای ویژه ای نیز به ما می دهد. دوستان زیادی دارم كه روی بی حسی كار می كنند . به راحتی می توان از آنها تست گرفت، بارها و بارها من شاهد فرو كردن میله در دستان آنها بوده ام بدون اینكه ذره ای خون بیاید. از این بی حسی می توان در جاهای مختلف استفاده كرد برای مثال در دندانپزشكی و زایمان از آن استفاده می شود.

نكته ای را در اینجا باید بگویم : راستش این میله زدن زیاد هم درست نیست چون به نوعی آزار به نفس محسوب می شود. به همین دلیل بعد از اینكه من به بی حسی رسیدم دیگر آن را از این جهت ادامه ندادم و به شما هم توصیه می كنم كه این علم را برای نمایش دادن به دیگران یاد نگیرید!

همان طور كه می دانید یكی از مراحل هیپنوتیزم پیشرفته كاتالاپسی است. در این مرحله فرد خود را هیپنوتیزم می كند وپس از قرار گرفتن در حالتی خاص، مثل یك تكه چوب سفت می شود. در این حالت می توان دو صندلی زیر سر و پاهای او قرار داد و براحتی روی او راه رفت! یكی از دوستان من قدرت عجیبی در این زمینه دارد من چندین بار به همراه یك نفر دیگر روی او پیاده روی كرده ام! در این حالت انسان قدرت اسرار آمیزی پیدا می كند بطوریكه دوست من وزن 140 كیلوگرمی ما را فقط 3 كیلو احساس كرده بود!

صحبت پیرامون این موضوع را با ذكر چند نمونه دیگر به پایان می برم: با خودهیپنوتیزم حتی می توان بر روی آتش راه رفت بدون كوچكترین علائم سوختگی. همچنین می توان برای چندین دقیقه زیر آب ماند. دوستانی دارم كه 20 دقیقه زیر آب می مانند و كسانی را می شناسم كه 50 متر روی ذغالهای داغ راه می روند.

در پایان صحبت امروز در مورد مطالب عنوان شده ذكرچند نكته ضروری به نظر می رسد:

چون حتما شما بیشتر از من در مورد این اعمال و این قدرتها می دانید صحبت را كوتاه كردم. در كتابهای مختلفی كه مربوط به هیپنوتیزم است می توانید این مسائل را پی گیری كنید فعلا هدف ما این است كه شما همین چیزهایی كه شنیده اید را شخصا تجربه كنید!

یك هیپنوتیزر همه مواردی كه به آنها اشاره شد ( و همچنین مواردی كه به آنها اشاره نشد! ) را می تواند روی دیگران انجام دهد. البته این امر مستلزم تلاش و تمرین فراوان و تسلط بر خودهیپنوتیزم است. اگر فرصتی باقی ماند سعی می كنم كه تمرینات دیگرهیپنوتیزم (هیپنوتیزم كردن دیگران ) را هم شرح دهم.

خودهیپنوتیزم اریكسونی (پرواز دست)

برای شروع تمرین امروز در حالتی كه احساس آرامش بیشتری می كنید قرار بگیرید.( نشسته یا دراز كشیده ) بعد از چند نفس عمیق 1-4-2، تا حد توان خود را ریلكس كنید. هنگامیكه در اوج آرامش قرار گرفتید، روی دست راست خود تمركز كنید. فقط به دست راست خود فكر كنید و افكار دیگر را از ذهن خارج كنید. حالا القائات را آغاز كنید:

دست راست من هر لحظه سبك و سبكتر می شود و آرامش من بیشتر و بیشتر می شود...دست راست من سبكتر می شود، سبك و سبكتر....حالا بدون اینكه من دخالتی داشته باشم، دست من شروع به بالا آمدن می كند. بالا و بالاتر، بالاتر... و بالاتر.... با بالا آمدن دست راست من آرامش من لحظه به لحظه بیشتر و بیشتر می شود و هیپنوتیزم من عمیق و عمیقتر... عم..ی..ق و عمی...قت..ر.... دست راست من پرواز می كند.... و من احساس زیبایی را تجربه خواهم كرد.... پرواز دست راست من هر لحظه بیشتر و بیشتر می شود و دست من بالا و بالاتر می آید.... بالا و بالاتر....ب...ا...لا...و... با...لاتر. تا پرواز دست من چیزی باقی نمانده و اكنون از زمین جدا شده و به پرواز در می آید. با بالا آمدن دست راست من هیپنوتیزم من عمیق و عمیقتر می شود، عمیق و عمیقتر......

اگر با این القائات به پرواز دست نرسیدید، می توانید چند بار آنها را تكرار كنید. همچنین می توانید جملات دلخواه خود را استفاده كنید.

هنگامیكه دستتان بالا آمد مطمئن باشید كه خود را هیپنوتیزم كرده اید. اكنون می توانید القائات مورد نظرتان را روانه ذهن خود كنید و از این حالت نهایت استفاده را ببرید. هر زمان كه مایل بودید می توانید دست خود را با چند جمله پایین بیاورید ( بدون دخالت خودتان ) : دست من كم كم پایین می آید و به حالت اولیه خود باز می گردد. دست راست من شروع به پایین آمدن می كند و من خاطره ای بسیار خوب از این هیپنوتیزم به یاد خواهم داشت.....

بعد از اتمام تلقینات و لذت بردن از این حالت، عمل خروج را انجام دهید.

توجه كنید كه برای اولین بار ممكن است دست شما خیلی بالا نیاید و یا مدت زمان بیشتری را صرف این كار كنید، این موارد كاملا طبیعی است و شما نباید ناامید شوید. به یاد داشته باشید كه یك حركت كوچك دست و یا یك احساس متفاوت برای شروع كار كافیست و برای اولین تجربه بسیار ایده آل است. مطمئن باشید در دفعات بعد به توانایی لازم و دلخواه خواهید رسید.

بار دیگر یادآوری می كنم كه به اعصاب خود فشار نیاورید و تمرین را تا جایی ادامه دهید كه توانایی آن را دارید.

این متد بنام پرواز دست اریكسونی شناخته می شود و شما پس از تسلط روی آن می توانید این روش را برای خودهیپنوتیزمتان انتخاب كنید.

سخن آخر:

آنچه را می توانی یا می اندیشی كه می توانی، آغاز كن! در جسارت، نبوغ قدرت سحر و جادو نهفته است.

گوته

خودهیپنوتیزم با چرخش سر

متد مورد بحث امروز بسیار زیبا و جذاب است و احتمالا شما كسانی كه این حركت را انجام می دهند را دیده اید.

این روش در حالت عمیق تر خود، می تواند شما را به خلسه ببرد. در حالت خلسه چیزهایی خواهید دید كه باور آن برای دیگران سخت است....

این عمل را می توان به حالتهای مختلف انجام داد. شما بنا به میل خود می توانید در حالت نشسته، دراز كشیده و یا ایستاده این حركت را انجام دهید.

برای شروع بهتر است از حالت ایستاده استفاده كنیم:

در همین حالت كه هستید، دستها را از پشت به هم قلاب كنید. حال چرخش سر به اطراف را انجام دهید. همچنین می توانید به سمت جلو خم شده و به عقب برگردید و این سیكل را ادامه دهید.

هنگام چرخش سر فقط به آرامش فكر كنید و بدنبال چگونگی ورود به خلسه نباشید. همچنین برای سرعت بخشیدن به هیپنوتیزم خود، می توانید از ذكرها و اسمای الهی در حین حركت سر استفاده كنید. این عمل موجب می شود كه شما در یك حالت بسیار زیبای روحانی قرار بگیرید. اگر دیده باشید عرفا و درویشان با این حركت و ذكر یا هو به خلسه های عمیق روحی می رسند. البته شما هر ذكری را كه دوست داشتید می توانید برای خود انتخاب كنید.

پس از اینكه به حالت خودهیپنوتیزم رسیدید اگر هنوز ایستاده بودید، بنشینید ( یا دراز بكشید ) و خود را عمیق تر كنید. توجه كنید كه در طی انجام این حركت سعی نكنید طبق قاعده خاصی این اعمال را انجام دهید، اجازه دهید كه اتفاقات خودشان شكل بگیرند. مثلا اگر خواستید در بین كار بنشینید مقاومت نكنید و یا اگر خودبخود به زمین افتادید برای بلند شدن تلاش نكنید.

هنگامیكه خودهیپنوتیزم شما عمیق شد علاوه بر آن كه می توانید مانند همیشه القائات را شروع كنید، می توانید به سفرهای ذهنی رفته و فكر خود را آزاد كنید تا به هر كجا كه می خواهد برود. در این حالت ممكن است خاطرات تلخ و شیرین گذشته را به یاد بیاورید و به آن واكنش نشان بدهید، همه این مسائل كاملا طبیعی است و شما باید بر خود ببالید!

پس از كسب آرامش و انجام القائات دلخواه خروج را مانند سایر متدها انجام دهید. فقط توجه داشته باشید كه پس از خروج به سرعت بلند نشوید. همچنین به همان حالت زیاد باقی نمانید و بعد از 2 تا 3 دقیقه از جای خود بلند شوید و یك لیوان آب قند بنوشید.

بعد از اینكه در انجام این حركت هم تبحر یافتید می توانید آن را در حالت دلخواه انجام داده و سریعتر به هیپنوتیزم مورد علاقه تان برسید.

منبع: http://www.sharemation.com/sinamabna/khodhipnotiz.htm

نوع مطلب : هیپنوتیزم، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 22 مرداد 1397 10:40 ب.ظ

Kudos! Useful information.
cialis 5 mg effetti collateral low cost cialis 20mg cialis manufacturer coupon how does cialis work we choice free trial of cialis i recommend cialis generico cialis billig cialis 20 mg effectiveness cipla cialis online order cialis from india
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 11:21 ق.ظ

Thanks a lot. Quite a lot of write ups.

cipla cialis online cialis generico postepay viagra or cialis generic cialis 20mg tablets cialis online nederland cialis authentique suisse link for you cialis price acquisto online cialis cialis cost buying cialis on internet
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 04:22 ق.ظ

You said it wonderfully.
viagra online pharmacy usa how to find viagra where to buy viagra in store buy viagra with no prescription sildenafil usa how to get viagra with prescription where can you buy viagra online safely buy generic viagra online usa viagra no prescription viagra pharmacy viagra online pharmacy viagra
شنبه 18 فروردین 1397 02:13 ب.ظ

Wow lots of awesome facts!
cialis dose 30mg cialis patentablauf in deutschland generic cialis 20mg uk cialis patent expiration cialis dosage recommendations cialis qualitat cialis arginine interactio generic cialis in vietnam non 5 mg cialis generici click here take cialis
شنبه 4 فروردین 1397 03:26 ب.ظ

Regards. Ample postings.

cialis soft tabs for sale cialis preise schweiz tesco price cialis cialis uk next day cialis patent expiration cialis manufacturer coupon tadalafil generic cialis therapie cialis cost acquistare cialis internet
جمعه 17 آذر 1396 06:04 ق.ظ
Awesome blog you have here but I was curious if you knew of any community forums that cover
the same topics talked about in this article?
I'd really like to be a part of online community where I can get feedback from other experienced people that share the same
interest. If you have any recommendations, please let me know.

Kudos!
دوشنبه 23 مرداد 1396 05:06 ب.ظ
Woah! I'm really digging the template/theme of this site.
It's simple, yet effective. A lot of times it's very hard to get
that "perfect balance" between usability and visual appeal.

I must say you've done a superb job with this. In addition, the blog loads super quick for me on Firefox.
Superb Blog!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر