تبلیغات
هیپنوتیزم - اصول تای چی چوان
 
درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : علی
نویسندگان
نظرسنجی
نظرتان در مورد مطالبی مثل هیپنوتیزم و مراقبه چیه؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
هیپنوتیزم
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
دوشنبه 16 آبان 1384 :: نویسنده : علی

سرمنشا تحولات تای چی چوان  

تای چی چوان از مهمترین هنرهای رزمی در کشور چین بشمار می رود . این رشته رزمی بر اساس 3 نظریه که ریشه در طب سنتی چین دارند پایه ریزی شده است . این سه نظریه عبارتست از :

1-                نظریه تنفس تائوئیست

2-                نظریه یین و یانگ

3-                 نظریه انرژی jingluo

حركات هماهنگ تای چی جسم و روح را متحول ساخته , در نتیجه کارآئی ما را در زندگی بالا می برد و از آنجائی که حرکات آن بسیار آرام می باشد , باعث ذخیره انرژی شده و به تمرکز ما کمک می نماید و باعث افزایش کارآیی فرد در تمامی ابعاد زندگی شخصی و اجتماعی می گردد . هر فردی با هر سن و سالی می تواند از آن بهره بگیرد . تا چی به دلیل نقش عمده ای که در سلامتی انسان بر عهده دارد , بسیار حائز اهمیت می باشد .

تای چی چوان , از شاهکار های ورزش باستانی ووشو می باشد . این ورزش وسیله ای است . برای نگهداشتن وضع بدن در حالت طبیعی و جلوگیری و بهبود امراض . انجام دادن بخشی از این تمرینات در بیمارستانها و آسایشگاهها تجویز می شود . تای چی روی بهبود بیماریهای مزمن مانند فشار خون , ضعف اعصاب و ناراحتی های ریوی اثر دارد . تمرین منظم تای چی , می تواند خاصیت ارتجائی نسوج , ششها و ریه ها و حجم تنفسی سینه و ظرفیت تهویه کردن ششها را افزایش دهد  و تبادل اکسیژن و دی اکسید کربن را بهبود بخشد . تمرینات تای چی همچنان می تواند استخوانها , ماهیچه ها و مفاصل را قوی بکند .

حرکات تای چی به سبکی و آهستگی و به حالت طبیعی صورت پذیرد . منظور از طبیعی بودن به این معنا نیست که انها را شل و بی روح و بی جان انجام دهیم , بلکه ضروری است که قدرت و ملایمت با هم ترکیب شوند . دیگر آنکه ذهن باید آرام و در عین حال هوشیار باشد و با هوشیاری به بدن فرمان دهد . در حرکات تای چی ضروری است که حرکات با هوشیاری انجام شود و در آنها آرامش وجود داشته باشد . بنابراین در تای چی لازم است که حالتهای فیزیکی توام با اراده و تمرینات تنفسی تعلیم داده شوند . وقتی درجه بالائی از تمرکز ایجاد شود , حرکت با کیفیت بالاتری صورت می گیرد و اعمال فیزیکی بدن به صورت بهتری تنظیم می شوند . در تای چی حرکات بدن تماما" در یک پریود تمرین می شوند . در تای چی دستها , چشمها , بدن و اعضای دیگر به عنوان یک واحد عمل می کنند , که در آن پاها به عنوان پایه و کمر به عنوان محور می باشد . هر بخش از بدن حرکات ثابتی را بصورت ملایم و آهسته انجام می دهند . مورخان بر اساس تحقیق و بررسی , برروی قدمت تاریخ چین به این نتیجه رسیده اند که تای چی برای اولین بار در روستای Wenxian  واقع در ایالت Henan   نزدیک شهر Dinasty Qing  انجام شده است . گسترش و پیشرفت این هنر رزمی به مدت 300 سال طول کشید و استادان این حرفه در این مدت پربارتر و غنی تر شدند .

سبکهای مختلفی که در مدارس تای چی تدریس می شودعبارتنداز سبک Chen , سبکYang , سبکWu , سبک Wuyaxiang و سبک Sun می باشد.دلیل تمایزاین سبکها از یکدیگر ویژگیهای خاص هر کدام از آنهاست .

 

1 – نظریه تنفس تائوئیسم :

تنفس تائوئیسم برای به جریان انداختن صحیح نیروی چی بکار می دود . در تنفس تائوئیستی , طریقه تنفس معمولی و در ناحیه پائین شکم در زمان دم و بازدم معکوس می شود . در این روش به هنگام دم شکم جمع شده و در هنگام بازدم شکم منبسط می شود . هنرجو در حین انجام تمرینات نباید تنفس را حبس نماید و یا با فشار خارج نماید .

روش عمل : از طریق بینی به آرامی هوا را به داخل ببرید . سپس پایین شکم را به آرامی منقبض ساخته و به بالای ناف بکشید . زمانی که ششها پر شدند به آرامی نفس را به بیرون بدهید . عمل دم «یین»  و عمل بازدم « یانگ » محسوب می شود . این دوباید با هم به ارامی انجام شوند . همانند دایره ین و یانگ که یکی به ارامی به دیگری تبدیل می شود . در هنگام بازدم به ارامی دان تین و پائین شکم را به خارج فشار دهید . ناحیه ای که دان تین قرارا دارد : محلی است که انرژی چی تجمع یافته و دوران کوچک از آنجا آغاز می گردد . با انجام این  تمرین عضلات شکم در ناحیه دان تین به خوبی پرورش یا فته و در هنگام دم و بازدم به اندازه کافی انقباض و انبساط پیدا میکند. در ابتدا انبساط شکم در حین بازدم ممکن است کمی سخت باشد ولی به تدریج عضلات خواهند توانست تا حداکثر توانایی خود منبسط شده و شکم از ناحیه ناف تا ناحیه شرمگاهی انبساط پیدا کند . هنر جو نباید با فشار ناحیه دان تین را منقبض سازد بلکه این کار باید یه آرامی صورت بگیرد . در این تنفس از حداکثر ظرفیت ریوی استفاده میشود. تنفس عمیق باعث میشود که ارگانهای داخلی بدن با ریتم تنفس تکان خورده و باعث تحرک و تقویت آن میشود .

 

2- نظریه یین ویانگ :

نظریه یین ویانگ یک برداشت اعتقادی است . به عبارت ساده تر دو صفتی هستند که تغییرات سیکلهای زندگی را مد نظر دارند : تغیراتی که میتوانند در هر زمینه ای باشند . یین ویانگ همچنین معرف یک نوع روش فکری است که دو قطب هر چیز یا هر وضعتی را در نظر میگیرد.

یانگ در حقیقت آن قسمت از دامنه یک تپه را نشان میدهد که درمعرض نور آفتاب قراردارد و روشن است و معرف این خصوصیات می باشد : حرارت - فعالیت – روشنایی . علائم مشخصه ظهور فزیکی یانگ به قرار زیر میباشد :

(1)               تب هر گونه احساس درد در بدن .

(2)               کار زیاد و پر کاری بدن .

(3)               هر نوع ورم و درد نسوج و بافتها و اعصاب .

  تئوری یین و یانگ را میتوان به صورت یک تصویر کوچک نشان داد که معارف تبادل تاثیر گذاری میان یین ویانگ است . یا هر یک از این دو مولد دیگری است . یا هر یک از این دو متضاد دیگری است . یا هر یک از این دو طرف میتواند بخشی از یک دیگر را شامل شود . یا هر یک از این دو میتواند جایگزین دیگری شود تئوری یین ویانگ حدود 800 سال قبل از میلاد مسیح طی مدت طولانی در کشور باستانی چین پی ریزی شده اشت .

 یین ویانگ از جهان تصوری سیاه وسفید نشان میدهد . بر پایه اعتقادات « یانگ » معرف خورشید و « یین » معرف ماه است . این دو روشنی بخش جهان از مشرق ظهور میکنند و بعد با حرکتی مشهود به سوی جنوب و بعد از آن به جانب غرب می روند. در طب سنتی « یین ویانگ » در هر شخص حالت متوازن و متعادل دارند و این با خود انسان است که این دو نیرویی را که در بدن دارد تحت کننترل خود دراورد. « یانگ » مانند آتش است و شعله های آن زبانه کشیده و بالا  میرود و گرما به وجود می آورد و یین مانند باران فرو می ریزد خنکی ایجاد میکند و راکد است .

به این ترتیب با آنچه گفته شد دو تعبیری که از « یین ویانگ»وجود دارد و سنتی است به عنوان یک سر منشا در تمامی تحقیقات نظری در علوم پژشکی تائوئیستی مورد استفاده بوده و در نتیجه روز و خورشید همان « یانگ» و شب وماه همان « یین» می باشد .

در چین باستان ساعتهای چینی را بر اساس یین ویانگ محاسبه میگردند .

پنچ ارگان حیاتی بدن انسان «یین » هستند. این پنچ ارگان عبارتند از : کبد , قلب , طحال , ریه ها ,    کلیه ها وشش . موارد درونی دیگر یانگ هستند , که عبارتند از : مثانه, کیسه صفرا , روده دراز و یاریک , معده , ....

ذر طب قدیم وکلاسیک چین , «یین و یانگ » به طور دائم و لا ینقطع در بدن انسن در حال حرکت هستند . در مورد حیات , چها رتحول تشخیص داده شده است , که عبارتند از : تولد زندگی , بیماری ومرگ . د رعهد باستان در رساله ها و نوشته ها از زنجیره ای بودن این چهار تحول سخن گفته شده است .

یین , کلمه چینی یین, د راصل برای نشان دادن آن سوی تپه ای به کار می رفته که در تمامی طول  سال , از خورشیدو آفتاب محروم بوده است . این واژه با خصوصیاتی از قبیل, سرما , انفعال , تاریکی و درون گرایی ارتباط دارد و علائم ظهور آن به شرح زیر است :

(1)               احساس سرما در بدن .

(2)               پرکاری بدن .

(3)               هر گونه افت نسوج .

  این طبقه بندی در مورد « یین و یانگ » نمی تواند امری مطلق به حساب آید , و در موقع به کار بردن این لغات باید دقت کرد تا کاملا به موضوع مورد نظر مربوط باشد .

«یین و یانگ » به اتفاق یگدیگر را خلق می کنند . برای مثال : در طب سنتی گفته می شود , که انرژی ((چی )) از خون ساخته میشود . «یین » و خون به وسیله انرژی  « یانگ»  به جریان افتاده و به جلو  می رود .

انرژی آسمان یانگ ناب است , انرژی زمین نیز یین ناب است . خود انرژی و نفس یا (دم ) یانگ است . شکل و قالب ونیز ماده , یین است . اندرون انسان یین و ظاهر انسان یانگ است . نیرو و قدرت یانگ است . تغذیه یین است . در خوراکیها و نباتات نیرو زا و نیروبخش, یین و یانگ نیز حضور دارند . در بوها آنچه قویتر است , یین است و آنچه سبکتر است , یانگ به حساب می آید . در طعم ومزه ها , ترشی وتلخی , یانگ , شیرینی و خنثی و بی طرف , تندی , شوری , یین است .

 

3-  نظریه انرژی jingluo  :

بر اساس این نظریه کانالهایی در سیستم درونی بدن وجود دارد , که از میان آنها اطلاعات و انرژی از نقطه ای به نقطه دیگر جریان می یابد .

نقاط طب سوزنی به عنوان گره هایی که در طول شبکه « جینگ لائو » پراکنده هستند تلقی می شوند . این سیستم دارای عملکرد ویژه ای است . کانالهای این سیستم در تمامی طول بدن پراکنده هستند , نقاط داخلی را به هم  متصل می سازند و سپس به اندامهای دیگر می رسند . در طول هر کانال نقاط مخصوص طب سوزنی وجود دارد . عمل این کانالها به جریان انداختن نیروی « چی » و خون است که با وضع فیزیولوژیک انسان ارتباط مستقیم دارند . پر خونی و انسداد در طول این کانالها , جریان خونی و نیروی « چی » را قطع می سازد و باعث بر هم خوردن تعادل میان نیروهای « یین ویانگ » میشود . بنابراین قدرت بدن را نسبت به بیماری کم می سازد . از همین رو اغلب روشهای درمانی در چین بر اساس رفع انسداد آنها قرار گرفته شده است . نقاط طب سوزنی در طول این کانالها , نقاط حیاتی هستند که در آنها نیروی چی  و خون تجمع یافته و توزیع می شود . لازم به توضیح است که نیروی (چی ) نه تنها در این کانالها جریان دارد , بلکه همین جریان سبب تصفیه و پاکیزگی این کانالها می شود . تای چی , با حرکت دادن اندامهای مختلف بدن , باعث جریان نیروی «چی » در ارگانهای داخلی می شود .

منبع تمامی حرکات بدن ( انرژی چی ) می باشد . به این معنا که تمام فعالیتهای فزیکی ( از قبیل راه رفتن و ....) فعالیتهای پسیکولوژیک ناخود آگاه انسان ( از قبیل تپش قلب و....) به وسیله این انرژی یا نیروی حیاتی حادث می شود . این نیرو در نصف النهار انسان, که نقاط مستعد انجام فرایند طب سوزنی است و نیز در بافتهای بدن , جریان پیدا  می کند .

«چی » بدن انسان را در مقابل حملات اقلیمی آزار دهنده ( سرما _ باد _ رطوبت و ...) محافظت و حمایت می کند و بخصوص در مسدود کردن یا گشودن منافذ پوست نقش قاطعی را به عهده دارد .

«چی » مبادلات وتغییرات بدن را کنترل و هماهنگی و هارمونی آنان را منظم و مرتب می کند . بخصوص «چی » میزان استفاده از  خون , عرق و اشک و ...را سرو سامان میدهد .

«چی » حفظ مواد و جوهرهای اندامهای انسان را عهده دار است . این «چی » است که به اندامهای بدن اجازه میدهد سر جای خود بوده و جلوی هر گونه افت و کاهش وسیلان خارج از اندازه مایعات حیاتی ( مانند اسپرم ...) را بگیرد .

و بالاخره «چی » بدن انسان را گرم نگه داشته و بر اساس سیستم , گرم کننده , این گرما را حفظ و در نتیجه در مصرف انرژی بدن انسان صرفه جویی می کند .

تاچی , ورزشی برای متناسب ماندن می باشد . تاچی تمرین بدن سازی منحصر به فردی است که برای تمامی رده های سنی مفید می باشد . تای چی , ورزشی مناسب  و مفید برای ارگانهای داخلی و خارجی و همچنین پوست و استخوان می باشد .

 

تاثیرات تای چی بر روی سیستم عصبی مرکزی

عملکرد عمده سیستم اعصاب مرکزی , تنظیم فعالیتهای سیستمهای بدن, به طوریکه بدن قادر به ایجاد تعادل بین محیط داخلی و خارجی باشد ,است . اجرا نشدن و از کار افتادن این عملکرد سیستم اعصاب مرکزی منجر به بیماری می شود . بنابراین لازم به ذکر است که سیستم اعصاب مرکزی و تای چی عملکردهایی کار آمد هستند . تای چی , تحت هوشیاری , تمرکز بر روی «دان تین » . بیرون کردن افکار آشفته  و سست کردن پوسته دماغی به صورتیکه هیجان بیش از حد به عنوان ناهنجاری تلقی شود , تمرین می شود .

 

تاثیرات مثبت تای چی بر روی اعضاء داخلی

تمرین تنفس , تای چی , به صورت آرام , آزاد ( رها ) , آهسته , یک نواخت , طولانی وعمیق انجام می شود , که این تنفس باعث ذخیره و تنظیم انرژی می شود و همچنین  باعث بالا بردن تمرکز در افراد می باشد .

هماهنگی و تعادل اعضای درونی  دو ویژگی مهم در حرکات تای چی می باشند . اعضای بدن انسان با هم و مستقل از هم در یک زنجیره متصل به هم کار می کنند . به طوریکه  اگر یکی از حلقه ها از حرکت بایستند , حلقه های بیشماری ایجاد شده تا حرکت ادامه پیدا کند .

با وجود «دان تین » که به عنوان محوری تلقی می شود, که پیرامون آنرا انرژی فرا گرفته است و تای چی با تنفس یکنواخت وعمیق و هماهنگ و با باز وبسته شدن قفسه سینه و بطن که بهترین دسترسی به اعضای داخلی می باشند , شکل گرفته است . ثابت شده است که تمرین تنفس در تای چی می تواند سرعت حرکت دیافراگم را سه تا چهار برابر زیاد کند . بنابراین تمام اعضای داخلی می تواند از پبغام آرام و یکنواخت بهرمند شوند . انعطاف پذیری اعضاء و تعادل بین آنها و پیشرفت در تنفس , متابولیسم , هضم کردن و سیستم چرخه ای بدن سیتم ایمنی بدن را در مقابل بیماریها بالا می برد .

 

اثرات متبت تای چی چو آن بر روی ماهیچه ها و استخوانها

حرکات دورانی , تای چی, ماهیچه ها ( عضلات ) و استخوانها را تحریک می نماید . حرکات تای چی مستلزم , ترکیب نرمی وسختی در ارتباط با تئوری «یین ویانک » و قوانین زیست _ حرکتی است . حرکات دورانی , بدن را در وضعیت کششی بخصوصی در نواحی دان تین میانی وکمر قرار میدهد . حالت انعطاف پذیری در همگام تمرین در تمامی نقاط بدن دیده میشود . در این هنگام , جریان خون در تمام بندها و بافتها اطراف ماهیچه ها تسریع می یابد . با تصفیه سازی کانالهای درون بدن و تقویت ماهیچه ها و استخوانها, از نارحتیهای استخوان وپوکی استخوان جلوگیری می شود . به علاوه تای چی , در جلوگیری و درمان از کار افتادگی ماهیچه های پشتی, آرتروز شانه, رشد بیش از حد  استخوانها و نارحتیهای مهره گردن که معمولا در افراد مسن تر رخ می دهد, موثر می باشد .

 

اثرات مثبت تای چی چو آن بر روی سیستم گردش خون

سیتم گردش خون, تمام انرژی لازم را برای فعالیتهای انسان و سوخت و ساز بدن تهیه می کند . تغذیه و حفاظت سیتم گردش خون می تواند, ضعف پیری را به تاخیر بیاندازد و سسب کسب قدرت شود .

همانطوری که در بالا اشاره شد, حرکات دورانی (مارپیچی) در تای چی به اعضای داخلی پیغام میدهد . و همچنین در عملکرد سرخرگها, سیاهرگها و مویرگها تاثیرات مثبتی دارد . با تمرینات تای چی, خاصیت ارتجاعی رگها ارتقاء داده می شود, غلظت خون کم می شود, سرعت جریان خون بالا می رود و در پایان باعث بالا رفتن قدرت بدنی می شود . هر چه خون بیشتری به شخص برسد, عمل سوخت و ساز قلب بالا می رود . توان روحی بالا, انرژی و تمرکز باعث بالا رفتن طول عمر می شود .

 

 

اثرات مثبت تای چی چو آن بر روی حس های پنچگانه

اعضای احساس پنچگانه, دور نمایی از روح را منعکس می نماید . همچنان که گفته شدکه «چشمان پنچره روح هستند », بنابر این لازم می باشد که از عملکرد حسهای پنچگانه مطمئن شویم .

در تای چی, برای آرام کردن اعصاب صورت احتیاج به, آرامش, تمرکز داریم و همچنین چشمها وگوشها ولبها و بینی وزبان می بایست در وضعیت درستی قراد داشته باشند .

فعالیت و توسعه دائمی مویرگها به اعصاب صورت, خاصیت ارتجاعی داده وباعث تغذیه مناسب تر آنها برای انجام عملکردشان می شود. بعد از انجام تمرینات تای چی, در مدت زمانی معین چشمانی درخشان وگیراتر و صورتی گلگون پیدا می نماییم . که این مسائل ثابت میکند که تمرینات تای چی, باعث تغذیه چشمها و پوست می شود.

 

تاثیرات مثبت تای چی چو آن بر روی وضعیت (تمایلات ) افراد

تمایلات خوب و خود پروری نشانه روح سالم است . علاوه بر تاثیرات تای چی بر روی حرکات و تکنیکها, تای چی به افراد کمک می کند تا بر خشم خویش غلبه نمایدو باعث پیشرفت سریع در این رابطه بر روی افراد می باشد .

در تای چی, برای بدست آوردن تمرکز و آرامش و حرکت وسکون, نیاز به روح آرام داریم . تای چی در محیط داخلی برای بکار گیری اصول خارجی در ذهن افراد توازن ایجاد می کند.

« آرامش با افکار راحت (آرام ) همراه است. »بیقراری و ناآرامی با ذهن مشوش همراه است . آرامش می تواند, بیقراری را بپوشاند.

این عقیده مردم چین باستان, در مورد توسعه و رشد طبیعی ذاتیشان بود. تای چی, مردم را در برابر وسوسه های خارجی مقاوم می نماید . عموما تصدیق شده است افرادی که به تای چی می پردازند از افسردگی نجات پیدا می نمایند و از اخلاق خوب وشایسته ای بر خودار می شوند .

 

چگونگی آموختن و پرداختن به تای چی چو آن

در ابتدا از حرکات سخت و مشکل تای چی چو آن نباید هراسی به دل راه داد . در حرکات تای چی, قسمتهای مختلف بدن به طور همزمان با یکدیگر حرکت می نمایند . در هنگام تمرین باید تمام ذهنتان  متمرکز به تمرین خویش باشد و به سایر مسائلی که در حوالی خویش احساس میکنیم توجه ای ننماییم .در تای چی پر و خالی بودن گامها را کاملا احساس می نماییم . به عبارت دیگر پایی که تمام وزن بدن را تحمل می نماید پر وپایی که هیچ وزنی بر روی آن قرار ندارد خالی می باشد . برخی از افراد به خاطر سختی تمرینات, زمان کمی را به انجام آن اختصاص می دهند . در حقیقت برای آموختن تای چی, میبایست صبر و استقامت بدن را بتلا برد و پشتکار زیادی به خرج داد و با عزمی  راسخ کلیه حرکات تای چی را, موبه مو فرا گرفت.

منبع :   http://www.irantaichi.com/taichi.htm

نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 24 آذر 1396 05:38 ب.ظ
سلام! من می دانم این نوع از موضوع نیست، اما من تعجب کردم که وبلاگ
آیا شما برای این وب سایت از پلت فرم استفاده می کنید؟ من از وردپرس خسته هستم؛ زیرا با هکرها مشکل داشتم و به گزینه های مورد نظر می روم
یک پلت فرم دیگر. من می توانم بزرگ باشم اگر بتوانم مرا در جهت خوبی قرار دهی
سکو.
جمعه 10 آذر 1396 01:10 ق.ظ
آیا شما فکر می کنید اگر من چند پست خود را تا زمانی که من ارائه می دهم نقل قول کنم
اعتبار و منابع به صفحه وب شما؟ وبسایت من همان طاقچه ای است که شما و شماست
کاربران من قطعا از برخی اطلاعاتی که در اینجا ارائه می کنید بهره مند خواهند شد.

لطفا اجازه دهید من بدانم اگر این کار با شماست با احترام!
سه شنبه 7 آذر 1396 10:16 ب.ظ
سلام من خیلی خوشحالم من صفحه وبلاگ شما را پیدا کردم، من واقعا شما را با تصادف، در حالی که من شما را پیدا کرد
در گوگل برای چیز دیگری جستجو کرد، به هر حال من الان اینجا هستم و فقط
می خواهم بگویم از یک پست شگفت انگیز سپاسگزارم
و یک وبلاگ جالب دور (من نیز موضوع / طراحی را دوست دارم)، من هم وقت ندارم از طریق آن همه چیز را بخوانم
در حال حاضر اما من آن را ذخیره کرده ام و همچنین خوردها RSS خود را اضافه کردم، پس وقتی من
وقت خود را صرف خواندن بیشتر می کنم، لطفا کار بزرگ را ادامه دهید.
دوشنبه 6 آذر 1396 11:25 ب.ظ
در صورتی که درک نکنید، سؤالهای شما واقعا خوب است
چیزی به طور کامل، اما این قطعه نوشتن حتی درک درستی هم دارد.
جمعه 3 آذر 1396 05:35 ب.ظ
البته، این پاراگراف در واقع خوب است و من آموخته ام
بسیاری از چیزها در مورد وبلاگ نویسی. با تشکر.
چهارشنبه 10 آبان 1396 11:32 ب.ظ
اول از همه می خواهم وبلاگ عالی بگویم! من یک سوال سریع داشتم که می خواهم بپرسم آیا شما آن را نمی فهمید.
من کنجکاو بودم تا متوجه شوم که شما خودتان را متمرکز کرده و افکار خود را قبل از نوشتن روشن کنید.

من زمان سختی را در برداشتن ذهنم داشتم
افکار من در آنجا وجود دارد من از نوشتن لذت می برم اما این فقط به نظر می رسد مانند اولین
از 10 تا 15 دقیقه به سادگی از بین می رود
فقط سعی می کنم بفهمم چطور شروع کنم هر گونه پیشنهاد یا
نکات خیلی ممنون
چهارشنبه 10 آبان 1396 07:57 ب.ظ
چه خبر است، بخش خوبی از موضوع چاپ رسانه ها، همه ما با آن آشنا هستیم
رسانه منبع فوق العاده ای از حقایق است.
چهارشنبه 10 آبان 1396 07:19 ب.ظ
در این زندگی شلوغ در خلال خدمت رسانی به اخبار در تلویزیون بسیار دشوار است، بنابراین برای استفاده از این وب فقط از وب استفاده می کنم
و تازه ترین اطلاعات را بدست آورید.
سه شنبه 9 آبان 1396 04:54 ب.ظ
سلام! من متوجه شدم این تا حدودی موضوع است اما من نیاز به پرسیدن.
آیا مدیریت یک بلاگ معتبر مثل شما باعث می شود مقدار زیادی از کار را انجام دهید؟
من به طور کامل برای اجرای یک وبلاگ کاملا جدید هستم، اما روزنامه خود را در روزنامه خود بنویسید.
من می خواهم یک وبلاگ بنویسم تا بتوانم تجربه و افکار من را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارم.

لطفا به من اطلاع دهید اگر شما هر گونه توصیه یا
راهنمایی برای صاحبان وبلاگ نویس مشتاق جدید. قدردانی آن
دوشنبه 20 شهریور 1396 12:06 ق.ظ
من برای این موضوع تازه به نظر می رسم، من این کار را با من کردیم
آن را مثبت مفید دانست و آن را به بارهای من کمک کرد.
امیدوارم کمک و کمک به کاربران مختلف مانند آن به من کمک کند.
کارت عالی بود.
یکشنبه 19 شهریور 1396 11:05 ب.ظ
این اطلاعات به همه توجه می شود. جایی که
آیا می توانم بیشتر بیاموزم؟
یکشنبه 19 شهریور 1396 10:44 ب.ظ
هر آخر هفته من برای دیدن این وب سایت به دلیل اینکه من برای لذت بردن از آن لذت می برم،
به همین دلیل این همایش های صفحه وب واقعا مفید و خنده دار اطلاعات نیز هستند.
یکشنبه 19 شهریور 1396 07:02 ق.ظ
تبادل لینک هیچ چیز دیگری نیست، بلکه درست است
پیوند صفحه وب شخص دیگری را در صفحه خود قرار دهید
جای مناسب و شخص دیگری نیز برای شما مناسب خواهد بود.
دوشنبه 13 شهریور 1396 08:44 ق.ظ
This is the perfect webpage for everyone who really wants to find out about this topic.

You know a whole lot its almost tough to argue with you
(not that I really will need to…HaHa).
You certainly put a fresh spin on a subject that has been written about for a long time.

Excellent stuff, just wonderful!
دوشنبه 23 مرداد 1396 03:32 ب.ظ
Greetings I am so excited I found your webpage, I really found you
by mistake, while I was browsing on Bing for something else,
Anyhow I am here now and would just like to say many thanks
for a tremendous post and a all round entertaining blog (I also love the
theme/design), I don’t have time to look over it all
at the moment but I have book-marked it and also included your RSS feeds,
so when I have time I will be back to read a lot
more, Please do keep up the great jo.
پنجشنبه 12 مرداد 1396 09:51 ب.ظ
I do not even know how I stopped up here, but I thought this publish used to be great.
I do not realize who you're but certainly you're going
to a famous blogger if you are not already.
Cheers!
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 04:56 ق.ظ
بسیار core از خود نوشتن در حالی که صدایی مناسب در آغاز آیا
نه کار کاملا با من پس از برخی از زمان.
جایی در سراسر جملات شما موفق به من
مؤمن اما تنها برای while. من این کردم مشکل خود را با
جهش در منطق و یک ممکن است را خوب به پر کسانی که
معافیت. در این رویداد شما که می توانید انجام من را مطمئنا بود مجذوب.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 11:35 ق.ظ
Thanks to my father who told me concerning this website, this blog is
genuinely awesome.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر